Panoramo SI systeem / Schacht inspectie

Het PANORAMO SI systeem is een systeem waarmee putten en schachten op een efficiënte manier geïnspecteerd worden. Daarnaast wordt met dit systeem niet alleen de put in beeld gebracht, maar wordt tegelijkertijd de volledige geometrie vastgelegd, zodat er achteraf op kantoor diverse metingen gedaan kunnen worden.

Hoe werkt het PANORAMO SI systeem?

De inspecteur laat de camera tot net boven de bodem van de put zakken en haalt deze met een constante snelheid naar boven. Vervolgens stelt de inspecteur het "nulpunt" en het referentiepunt vast. Nu kunnen de foto's geconverteerd worden naar een "3D-film" die vervolgens op kantoor kan worden geclassificeerd. Het is nu ook mogelijk om in de "3D-film" achteraf zelf de put te bekijken.

Met sensoren wordt ook nog de beweging van de camera geregistreerd. De bewegingen van de camera worden achteraf door speciaal hiervoor ontworpen software gecorrigeerd zodat het eindresultaat optimaal is. De hele inspectie bij de put gaat zo snel dat de overlast voor het overige verkeer tot een minimum wordt beperkt.

IBAK Panorama                                   Voorbeeld Panoramo camera

Geometriebepaling met PANORAMO SI systeem

Het PANORAMO SI systeem levert niet alleen beelden van de rioolput, maar kan ook de volledige vorm bepalen. Er is speciale software ontwikkeld, die op basis van de PANORAMO SI-foto's punten kan herkennen in meerdere foto's. De software gebruikt kenmerkende puntes na elkaar. Hiermee kan de 3D-positie van dat punt exact berekend worden. Met deze techniek wordt het mogelijk om rechtstreeks in de 3D-beelden objecten zoals aansluitleidingen te meten.

Het IBAK PANORAMO SI systeem kent de volgende voordelen:

  1. Het is niet meer noodzakelijk om mensen te laten afdalen in de put om metingen te verrichten;
  2. De inspectie met IBAK PANORAMO SI is goedkoper en sneller dan het afdalen in de put;
  3. De overlast voor het overige verkeer wordt tot een minimum beperkt;
  4. De metingen kunnen op kantoor verricht worden;
  5. De klant kan zelf het beeldmateriaal inzien;
  6. De klant kan zelf metingen verrichten;
  7. Inspectie is mogelijk vanaf DN300;
  8. Put hoeft niet rond te zijn, ook andere vormen kunnen geïnspecteerd worden.

IbakIbak2
(Bovenstaand beelden gemaakt door de camera die in de put hangt)
 
Wilt u meer informatie over het PANORMAO SI systeem neem dan contact met ons op.

Waarom putinspectie?

  • Alles digitaal in kaart
  • Totaal controle
  • Zelf na te controle
  • Inmeten van leidingen ed
  • meten zonder te betreden

Download onze folder (PDF)